کارگو ترمینال اصفهان
دسامبر 31, 2019
صادرات محصولات کشاورزی از کارگوترمینال فرودگاه شهید بهشتی به مقصد کویت
دسامبر 31, 2019

توسعه صادرات غیرنفتی، با فعالیت «کارگو ترمینال» فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، «وحید اسدی» در آیین بهره برداری از پایانه بار هوایی(کارگو ترمینال) فرودگاه شهید بهشتی گفت:  با شروع بهره‌برداری از فضای کارگو ترمینال، امکان ارسال انواع کالاهای صادراتی از اصفهان فراهم می‌گردد.

مدیر عامل شرکت خدمات بار هوایی پرشین کارگو به عنوان بهره‌بردار پایانه بار هوایی گفت: شرکت پرشین کارگو طی قراردادی با اتحادیه، مدیریت بهره‌برداری از این فضا را به عهده گرفته است. یکی از مهمترین اهدافی را که دنبال خواهیم نمود این است که با ارسال سریع و مطمئن کالا، رابطه‌ای طولانی مدت با مشتریان خود در این استان برقرار کنیم.

وی افزود: طبق مقررات شرکت‌های هواپیمایی، مسافرین در هنگام سفر به مقدار مشخصی اجازه حمل بار به عنوان بار همراه مسافر را دارند. بر همین اساس، اضافه بار مسافری مشمول جریمه‌های سنگینی خواهد شد که در بسیاری از مواقع ارسال آن برای مسافر صرفه اقتصادی ندارد. صحیح‌ترین شیوه جهت حمل اضافه بار مسافری، مراجعه به دفتر شرکت پرشین کارگو و ارسال اضافه بار از طریق فریت بار مسافری می‌باشد.

اسدی گفت: اطلاع دقیق از موقعیت کالا برای هر مشتری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سیستم پیگیری بار پرشین کارگو و اطلاع رسانی دقیق و برخط موقعیت کالا، این امکان را به مشتریان می‌دهد که موقعیت کالا، از لحظه شروع حمل تا زمان تحویل در مقصد، قابل ردیابی باشد.


وی در خصوص اهمیت صنعت بسته‌بندی و ضرورت آن گفت: بدون تردید یکی از مهمترین مراحل ارسال بار هوایی، بسته بندی مطمئن و محکم کالاست. عملیات بسته بندی بار هوایی اگر به درستی انجام نگردد، احتمال آسیب دیدگی محموله وجود دارد. بسته بندی مناسب این اطمینان را به مشتریان و صادرکنندگان می‌دهد که کالای آنها سالم به مقصد برسد. 


مدیرعامل شرکت خدمات فریت بار هوایی پرشین کارگو افزود: پرشین کارگو می‌تواند کارتن‌های مناسب بسته‌بندی، فوم، یونولیت، ضربه گیر حبابدار، گونی، رول کیشه، چسب و دیگر تجهیزات مناسب و مطابق استاندارد را در اختیار مشتریان قرار دهد.


اسدی در پایان، خدمات بار هوایی فرودگاه اصفهان را به شرح ذیل برشمرد:

- صدور بارنامه خطوط هواپیمایی
- حمل محمولات شامل: لوازم شخصی، لوازم منزل، محصولات کشاورزی، میوه تازه، سبزیجات تازه و منجمد، کالاهای نمایشگاهی، مواد دارویی و تجهیزات پزشکی، فراروده‌های لبنی، فرش، صنایع دستی، خشکبار، زعفران، دنبلان کوهی، حیوان زنده، تابوت و جنازه، کتب درسی و مذهبی، کپسول‌های هلیم و ... 
- حمل و نقل و ارسال مرسولات بصورت اکسپرس و Door to Door
- انبارداری کالا
- انجام تشریفات گمرکی (صادرات و ترانزیت) ( اخذ انواع مجوزها – ترخیص کالا – پیگیری‌های گمرکی و ... )
- بازدید و ارائه خدمات مشاوره رایگان در خصوص بسته‌بندی و حمل کالا
- بسته بندی مطمئن کالا براساس استانداردهای شرکتهای هواپیمایی
- بسته‌بندی UN و حمل انواع کالاهای خطرناک مطابق با ضوابط استاندارد حمل و نقل بین‌المللی هوایی (IATA)
- هندلینگ کالاهای خاص و حمل انواع محموله‌های فوق سنگین و ترفیکی
- فروش چارتر بار با انواع هواپیما
- اجاره هواپیما (ACMI)
- آشنائی کامل با رویه‌های مجوز پروازها، خدمات هندلینگ و ....
- حمل تخصصی حیوان زنده (اسب، گوسفند، گاو، جوجه یک روزه، سگ، گربه، پرنده و ...)
- ارائه خدمات هندلینگی و سوخت‌رسانی به شرکت‌های هواپیمایی
- صدور اسناد مرتبط با انواع حمل
- بیمه کالا و مسئولیت های کریر ، فورواردر و صاحب کالا
- آشنایی کامل با قوانین حاکم بر خسارت و تسلط کامل بر کنوانسیون‌های حمل و نقل
- پشتیبانی 24 ساعته


برای آگاهی بیشتر از تمامی خدمات پایانه ی بار فرودگاه اصفهان، به صفحه ی خدمات ترمینال کارگوی اصفهان در سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *