آغاز صادرات و واردات از کارگو ترمینال اصفهان
دسامبر 31, 2019
بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صمت از پایانه بار هوایی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان
ژانویه 14, 2021

سه هزار تن کالا از طریق فرودگاه اصفهان صادر شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان:
سه هزار تن کالا از طریق فرودگاه اصفهان صادر شد.

خبرگزاری برنا در تیتر خود به نقل از معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: سه هزار تُن کالای غیرنفتی در ۱۵ ماه گذشته از طریق کارگو ترمینال فرودگاه بین‌المللی اصفهان صادر شده است.
به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ سیدحسن قاضی عسگر در کارگروه توسعه صادرات استان اصفهان که با حضور معاون وزیر صنعت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران در سایت جدید نمایشگاه بین‌المللی اصفهان برگزار شد، افزود: "کارگو ترمینال فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی حدود ۱۵ ماه پیش راه‌اندازی شده و در این مدت کوتاه به موفقیت‌های بزرگی در زمینه صادرات بویژه صادرات مواد غذایی دست پیدا کرده است."

وی ادامه داد: پایانه‌ی بار هوایی (کارگو ترمینال) فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان، شهریور سال گذشته با حضور وزیران راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت به بهره‌برداری رسید. این پایانه در زمینی به مساحت بیش از ۲ هزار مترمربع با اعتبار بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان توسط اتحادیه تولید و صادرکنندگان میوه استان اصفهان در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی احداث شده است. ظرفیت صادرات کالا و بار از این پایانه در طول هفته ۷۰ تُن تخمین زده شده است. (آمار و اطلاعات صادرات از پایانه بار هوایی فرودگاه اصفهان)

ativador office 365

با توجه به اینکه اصفهان اکنون از ظرفیت خوبی در زمینه تولید و صادرات محصولات گلخانه‌ای و فرش دارد، وجود این پایانه کمک بسیاری به تولیدات، صادرات و رونق اقتصادی استان دارد. قرارداد ساخت و تجهیز پایانه بار هوایی این فرودگاه ۲۸ تیر سال ۹۵ بین اتاق بازرگانی اصفهان و پیمانکار آن ( شرکت پرشین کارگو پارسیان ) منعقد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان ادامه داد: مشکلات زیادی برای صادرکنندگان این استان بویژه در حوزه صادرات خُرد وجود دارد. وی اظهار داشت: ارسال محصولات صنایع دستی از طریق بورس از دیگر مشکلات تولیدکنندگان این استان در زمینه گمرکی است که باید دستورالعمل کلی و واحدی در این زمینه ارائه شود.
قاضی عسگر اضافه کرد: ارسال صنایع دستی از طریق بورس در تهران با مشکلات کمتری مواجه بوده اما این کار در اصفهان مقداری سخت‌تر است. به گفته وی، صادرات صنایع دستی از طریق کارگو ترمینال فرودگاه اصفهان کمک بزرگی به اعضای این صنف می‌کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: صادرات صنایع دستی نیاز به کارت بازرگانی ندارد و باید تسهیلات بیشتری در اختیار این صنف قرار داده شود، تا راحت‌تر بتوانند صادرات انجام دهند.
جلسه کارگروه توسعه صادرات استان اصفهان، امروز با حضور معاون وزیر صنعت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران و با دستور کار ارائه گزارش احداث سایت نمایشگاه بین‌المللی و درخواست صدور پروانه بهره‌برداری، ارائه گزارش احداث نمایشگاه بین‌المللی کاشان و درخواست جواز تاسیس و تشریح عملکرد کارگو ترمینال فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان و درخواست پرداخت یارانه حمل هوایی در سایت جدید نمایشگاه بین‌المللی اصفهان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *